NON STOP

Odtahová a asistenční služba moravskoslezského kraje

Ekologická likvidace


Ekologická likvidace vozidel


Jak to proběhne...

Po Vašem telefonátu či e-mailu a dohodnutí termínu a námi vyplacené odměny za odvoz Vašeho automobilu k ekologické likvidaci vozidel, pro automobil přijedeme a odvezeme. Na místě Vám vyplatíme předem dohodnutou peněžní odměnu. Řidič s Vám taktéž na místě vypíše a předá Vám, předávací protokol k převozu vozidla k ekologické likvidaci vozidel, který dále budete mít jako potvrzení o předání vozidla k ekologické likvidaci. Spolu s vozidlem od Vás budeme potřebovat velký TP (technický průkaz), klíče a má li vozidlo platné registrační značky tak i tyto značky. 
Z pravidla do tří dnů, nejpozději však do týdne od odvozu vozidla k ekologické likvidaci vozidel, od nás obdržíte poštou zpět velký TP, který již bude mít ustřižený rožek v horní části a bude v něm strojově vyznačeno, že Vaše vozidlo bylo vyřazeno z evidence vozidel. Vy již nikam na úřad chodit nemusíte. Tyto starosti pro Vás s našimi službami odpadají.
Po vyřazení Vašeho vozidla z evidence vozidel, již jen vypovíte s pojišťovnou kde máte uzavřeno zákonné pojištění bez sankcí smlouvu. Tuto skutečnost prokážete Kopií TP s uvedeným záznamem o vyřazení z evidence vozidel, tedy o ekologické likvidaci vozidla. Případný přeplatek na pojištění, Vám pojišťovna v zákonných termínech vrátí zpět.


Ekologická likvidace vozidel - automobilů - aut- Ostrava, Frýdek Místek, Havířov, Paskov, Brušperk, Staříč, Nová Bělá, Stará Bělá, Frýdlant nad Ostravicí, Dobrá, Třinec, Český Těšín a okolí.